استادِ شش مهارت اصلی در فروش بشوید

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از فواید فروشندگی، سادگی است. اگر در سه مهارت پایه به استادی برسید، مسیر موفقیت تان را به خوبی طی خواهید کرد . سپس استادِ سه مهارت بعدی بشوید تا مرز و محدودیتی برای آنچه میخواهید به دست بیاورید وجود نداشته باشد.

یک جعبه ابزار را تصور کنید که درون آن شش ابزار وجود دارد. این شش ابزار، شما را در کار فروشندگی کمک می کنند : سه ابزار پایه برای کارهای ساده و سه ابزار دیگر برای کارهایی که کمی پیچیده هستند. هرچه زودتر قلق استفاده از این شش ابزار را یاد بگیرید، زودتر به نتایج مورد نظرتان خواهید رسید.

بیایید با ابزارهای پایه شروع کنیم:

  1. زمانبندی. دفتر سررسید یا دفتر برنامه ریزی شما، نشانگر وضعیت کار شماست. هرچه تعداد قرارهای ثبت شده در دفترتان بیشتر باشد یعنی کارتان رو به راه تر است. دفتر خالی یعنی کارتان با خطر روبه رو است.
  2. فروش. درآمد ماهیانه شما به میزان فروش خودتان بستگی دارد.
  3. معرفی محصول. فرصت کاری شما، گل سر سبد محصولات شماست و تا زمانی که معرفی مؤثر آنرا نیاموزید، موفق نخواهید بود.
  4. حالا به سه ابزار پیشرفتهای میرسیم که کمکتان میکنند به بلندپروازانهترین اهداف خود برسید:
  5. ساخت روابط. فروشِ یک مرتبه ای و ملاقاتهای شانسی، کسب و کار استواری را نخواهند ساخت. اگر مشتری و همکاران قبلی خود را از بین بُرده و مرتباً فقط به دنبال افراد جدید باشید، قبل از آنکه کارتان به جایی برسد، از پای در خواهید آمد.
  6. مربیگری. موفقیت شما نهایتاً با موفقیت افرادی که جذب کرده اید گره خورده است. با اینکه مسئول موفقیت آنها نیستید ولی شما مسئول کیفیتِ حمایتی هستید که به آنها میدهید.
  7. مدیریت. کارِ موفق با هرج و مرج جور در نمی آید. همزمان که کارتان پیش می رود، مجبورید با یک دست چند هندوانه را بلند کنید. سعی کنید تا حد ممکن هندوانه های کمتری از دستتان بیفتد.

فقط شش ابزار هست و شما باید قلق همهی آنها را یاد بگیرید. اگر زمانبندی بلد نباشید، مهم نیست چه فروشنده خوبی هستید زیرا قرار ملاقاتی نخواهید داشت و بدون قرار ملاقات از فروش هم خبری نیست . اگر شما و افراد گروهتان نفروشید، چک پاداشتان ارزش نگاه کردن هم ندارد چه برسد به نقد کردن . وقتی هیچکسی در گروهتان نباشد نمیتوانید مربی باشید. و بیزینس به خودی خود که اداره نمیشود بلکه باید آنرا مدیریت کرد.

هیچکس انتظار ندارد در آغاز کار، بی نقص باشید. از اینکه به مردم بگویید دارید یاد میگیرید خجالت نکشید و نترسید. آنها از صداقت شما خوششان آمده و وقتی ببینند برای شروع، نیازی نیست همه چیز را بدانند، تشویق شده و همکار شما خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =