استفاده از ابزارها در فروش

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

فن آوری، قدرت رقابت شما را با «کسب و کار سنتی» افزایش داده و هزینه های اداری، کارمندان بی فایده و نظارت های دولتی را کاهش می دهد. با فن آوری می توانید کارتان را مؤثرتر اداره کنید و بیشتر روی فعالیت هایی تمرکز کنید که درآمدتان را ایجاد می کنند.

بیایید از اساسی ترین فعالیت شروع کنیم: فروش. اینترنت، روش خرید ما را عوض کرده است. هر ساله، چهل میلیون نفر در سراسر آمریکا از خانه و به صورت آنلاین خرید کرده و بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار پول می پردازند. البته این آمارها، نشانگر قدرت واقعی اینترنت نیست. در مقابلِ هرکسی که آنلاین خرید می کند، صدها نفر هستند که قبل از خرید محصول مورد نظرشان، آن را به صورت آنلاین جستجو می کنند.

از اینترنت می توان اطلاعات را سریعتر و ارزانتر و به افراد بیشتری ارسال کرد. اینترنت، شما را قادر می سازد تا ارسال پیام های از پیش تعیین شده، زمان بندی ارسال پیام و پیگیری ها را راحت تر انجام داده و در مجموع به کارهایی رسیدگی کنید که به قول خودتان «اگر وقت داشتید» انجام می دادید.

وقتی یک خبرنامه ی الکترونیکی را برای مشتریان خود ایمیل می زنید، می توانید ببینید چه کسی آنرا باز کرده است. تماس گرفتن با مشتری ها خیلی راحت تر می شود وقتی که بپرسید «در شماره ویژه این ماه، آیا محصولی نظر شما را جلب کرده است؟»

دوست دارید در جریان آخرین اطلاعات باشید؟ استفاده از فن آوری های جدیدِ تلفن، شرکت کردن در کنفرانس های تلفنی یا سمینارها، راه مؤثری برای یادگیری تکنیک های جدید و دستیابی به آخرین اطلاعات محصولات و شرکت است.

بسیاری از شرکت ها امکانات رایگانی از قبیل کنفرانس تلفنی، سمینار تلفنی یا سمینار از طریق وب ارائه می دهند ولی حتی اگر این امکانات، رایگان نباشند هم به نفع شما است.

فن آوری، مدیریت حرفه ی شما را آسانتر میکند. وقتی یک لینک اینترنتی به شرکتِ شریک خود می گذارید می توانید نتایج را بررسی کرده و محل سرمایه گذاری وقت و انرژی خود را سریعاً بیابید. با بررسی هفتگی و حتی روزانه ی وضعیت کارتان، بلافاصله افرادِ در حال پیشرفت را تشخیص داده و به آنهایی که دست و پا می زنند کمک بیشتری می کنید. مثل داشتن یک دفتر در ساختمان شرکتِ شریک تان است و حتی بهتر از آن!

پشت خط مقدم، نرم افزارهای بسیاری هستند که با آنها قادرید به مسائل مالیاتی خود رسیدگی کرده و درنتیجه وقت تان آزاد می شود تا به فعالیت هایی که درآمدتان را ایجاد می کنند برسید.

مراقب باشید ابزارهای پیشرفته و اسامی آنها، حواس تان را پرت نکنند. جملات تبلیغاتیِ زیادی برای توضیح این ابزارهای جدید ابداع شده است. نگذارید شما را به وحشت بیندازند. طراحان این ابزارها میدانند که اگر استفاده از آنها ساده نباشد، کسی ابزارشان را نخواهد خرید. درواقع این ابزارها طراحی شده اند که زندگی را برای شما راحت تر کنند.

کلام آخر اینکه اینترنت، ابزاریست عالی. ارتباطی است بین شرکت، مشتریان، گروه همکاران و اسپانسر شما. با اینترنت می توانید از خانه یا پشت میز آشپزخانه، یک تجارت جهانی بسازید.

رشد و بسط استراتژی استفاده از اینترنت، شما را یک سر و گردن از رقبایتان بالاتر می برد.

وبسایت خود را تازه و به روز نگه دارید. وبسایت شما، پنجره ی فروشگاه شماست و برای عملکرد بهتر آن باید وبسایت خود را مرتباً با محصولات، نکات یا اطلاعات جدید بهروز کنید تا نظر مشتریان را جلب نمایید.

اگر مدیریت وبسایت برایتان راحت نیست، ببینید شرکتِ شریک شما چه راه هایی برای کمک به شما دارد. اگر شرکت شما هنوز چنین کمک هایی را ارائه نکرده است، میتوانید در آگهی ها به دنبال کمک بگردید. یا شاید حتی نیاز نباشد پا را فراتر از خانواده و اقوام بگذارید. یکی از فرزندان من، وبسایتم را ساخته و مدیریت میکند؛ فرزند دیگرم کمکم میکند که هر جا هستم از آخرین ابزارها برای برقراری ارتباط با مشتریانم استفاده کنم. برای آنها که زحمتی ندارد و برای من هم حمایت بزرگی محسوب می شود.

و اما یک نکته مهم. اینترنت با همه فوایدش، معجزه نمی کند. اینترنت هم مانند هر ابزاری، ساخته شده تا به شما کمک کند نه اینکه کارتان را انجام بدهد. باید در مکان و زمان مناسب و به روش درست از آن استفاده کرد. هرگز جایگزین تماس شخصی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =