انرژی مثبت در فروش

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ما جذب افرادی می شویم که ویژگی هایی را داشته باشند که آرزو می کنیم ای کاش خودمان هم داشتیم. پس تصویری که شما از خودتان نشان می دهید تعیین می کند که دیگران چگونه به شما پاسخ بدهند. برخورد اول و اثری که باقی می گذارد بسیار مهم است.

هرگاه که از خانه بیرون می روید، اثری مثبت یا منفی خلق می کنید.

پیش از آنکه از خانه بیرون بروید تصور کنید که جلوی یک جالباسی ایستاده اید که سه کلاه به آن آویزان است. هر کلاه رنگ خاصی دارد و منتظر است که شما آنرا بر سر بگذارید.

این سه کلاه خیالی، سه شخصیت فروشندگان موفق را به یادتان آورده و کمکتان خواهند کرد تا افراد بسیار لایق را به سوی خود جذب کنید.

کلاه اول،کلاه سرخ است.

سرخ نشانه ی اعتماد به نفس و موفقیت است. وقتی در میان جمعیت هستید، قرمز باشید و چنان رفتار کنید که گویی کلاه سرخ را به سر دارید.

ولی حواستان باشد که کلاه سرخ می تواند بر شما چیره شود. می خواهید مردم به شما توجه نشان دهند و از طرفی دوست دارید که به گرمی با شما برخورد کنند.

کلاه دوم، زرد است.

کلاه زرد، عطر محبت و شادی را منتشر میکند. زرد میگوید شما مردم را دوست دارید و توقع دارید آنها نیز شما را دوست داشته باشند. اینگونه از کار خود لذّت می برید و کارتان برایتان مفرّح است. شادمانی، همه گیر است. اگر خود را چنان نشان دهید که گویی کلاه زرد بر سر دارید، مردم به سمت شما جذب می شوند.

ولی هنوز کافی نیست. بسیاری در این حرفه به اوج نمی رسند زیرا کلاه سوم را نادیده می گیرند.

کلاه سوم، آبی است.

کلاه آبی نشانه خصوصیات برترین راهبران است. کلاه آبی یعنی متانت و آرامش. به دنیا می گویید که شما زندگی متعادلی دارید. فراموش کردن کلاه آبی، علامتی به دنیا خواهد فرستاد با این مضمون که شما برای رسیدن به موفقیت خود، دارید بهای بسیار بسیار گزافی را می پردازید.

الکی شلوغ کردن، سریع رانندگی کردن یا تند تند حرف زدن، دیر رسیدن یا با عجله رسیدن به قرارها، تماس چشمی برقرار نکردن، عصبانی شدن در بحران های کوچک، شنونده ضعیفی بودن و فراموش کردن نام افراد، نشانه هایی از بر سر نگذاشتن کلاه آبی است.

ما همگی می خواهیم موفق باشیم. ولی اگر بهای آن بسیار گزاف باشد، مردم پشیمان شده و از همین جا برمیگردند. وقتی فشار عصبی، فشار کاری و تنش از خود بروز بدهید، همکار احتمالی شما با خود می گوید «قربانِ شما ولی دست از سر من بردار. نمی خواهم وارد این حرفه بشوم ».

آرام باشید، موارد غیرمنتظره را منظور کرده و همه حواستان به طرف مقابلتان باشد. وقتی دارید شلوغ و پلوق میکنید، نفس عمیقی کشیده و کلاه آبی خود را به یاد بیاورید.

شما فقط یک فرصت درآمدزا را بازاریابی نمی کنید. بلکه دارید یک زندگی عالی را بازاریابی می کنید. برای این منظور باید مظهر ویژگی های انسانی باشید که از یک زندگی عالی لذت می برد. موفقیت مالی بدون تعادل و آرامش، یک پیروزی بی ارزش است.

هیچ وقت همه چیز بر وفق مراد شما نخواهد بود. حرفه ی خود را به خاطر همه چیزهایی که برای شما به ارمغان می آورد دوست داشته باشید و بپذیرید که لحظات خوب و بد، دو روی یک سکه هستند. در هر چالشی که گیر افتاده اید، اعتماد به نفس، شادی و آرامش را از خود نشان دهید. جذابیت شما، به زودی افراد زیادی را به سویتان جذب خواهد کرد و آنها کمکتان می کنند کسب و کار پویایی را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =