اولویت بندی در فروش

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

همیشه در شبانه روز، ۲۴ ساعت وجود دارد – نه بیشتر و نه کمتر. با این حال می بینیم که حتی آدم های پرمشغله نیز وقت دارند بهترین افراد را جذب کرده و به رتبه های بالای این صنعت دست یابند. آنها یک جورهایی برای انجام کارهایی که می خواهند، وقت پیدا می کنند. اما راز آنها چیست؟ آنها می دانند که نمی توانند زمان را کنترل کنند ولی می توانند نحوه ی استفاده از آنرا کنترل نمایند. در اینجا موضوعِ اولویت بندی مطرح می شود.

وقتی برای روزتان برنامه ریزی می کنید، این سه سوال کلیدی را از خود بپرسید:

 1. آیا این کار به من کمک می کند که قرارهای ملاقات بیشتری بگذارم؟
 2. آیا این کار به من کمک میکند که افراد بیشتری را جذب کنم؟
 3. آیا این کار به من کمک میکند که فروش بیشتری داشته باشم؟

با اینکه ممکن است سالها طول بکشد که هدفتان محقق شود، ولی فعالیت های شما باید روی زمان حال متمرکز باشد. از خود بپرسید « چه کاری باید اکنون انجام بگیرد؟»

گر در طول روز، از این شاخه به آن شاخه بپرید، نمی توانید اهمیت و اولویت کارها را مشخص کنید. زمان، کِش نمی آید حتی اگر شما کلّی کار برای انجام دادن داشته باشید. باید زمان را از یک فعالیت گرفته و به فعالیت دیگر اختصاص بدهید.

افراد موفق همیشه از انجام کارهای کوچکِ بی فایده صرف نظر می کنند تا رویاهای خود را به ثمر بنشانند. بیاموزید که بگویید «نه» مگر اینکه بخواهید رویای خود را قربانی کارِ دیگران کنید. از خودگذشتگی، افتخاری در بر ندارد.

همیشه سخت ترین مانعی که باید از آن بگذرید، خودتان هستید. با تمرینِ خویشتنداری و رعایت نظم و انضباطِ روزانه، نتایجی فراموش ناشدنی را تجربه خواهید کرد. نتایجی مانند سفر به مناطق شگفت انگیز از طرف شرکت تان، پول برای خرج کردن در مسافرت های تفریحی لوکس همراه با خانواده (و زمان برای لذت بردن از آن)، خانه ای رها از وام بانکی، بهترین مدارس برای فرزندانتان، خرج کردن در امور خیریه، خودروی رویایی تان و -از همه بهتر – اینکه هرگز نگران پول خرج کردن نباشید.

اگر احساس می کنید که خسته شده و از پا افتاده اید، احتمالاً تلاش می کنید که ابَرقهرمان باشید. بپذیرید که نیستید. کمک خواستن، نشانه ی ضعف نیست. وقتی از فردی کمک می خواهید، یعنی او را قبول دارید و تحسینش می کنید.

در این صنعت، غافلگیریِ چندانی وجود ندارد. برندگان، برنده شده اند زیرا لیاقتش را دارند. آنها می دانند که مسیر رسیدن به موفقیت، قدم به قدم و روز به روز طی می شود. آنها هر روز قدم های کوچکی برمی دارند که ایشان را به سوی آینده ای که رویایش را در سر دارند نزدیک میکند. آنها در هنگام کمک خواستن و تفویض اختیار کردن و «نه» گفتن می دانند که چه چیزی مهم است و چه چیزی مهم نیست.

ببینید چه چیزی برایتان مهم است و آنها را در رأس فهرست کارهای روزانه خود قرار دهید. وقت تان را برای کارهای کم اهمیت، تلف نکنید. بهتر است وقت تان را برای رسیدن به هدفتان صرف کنید و روزتان را به از این شاخه به آن شاخه پریدن هدر ندهید.

برنامه هر روز را از شبِ قبل تعیین کنید که صبح فردا از اول وقت بتوانید به فعالیت های مؤثر بپردازید. بهترین راهی که برای نوشتن فهرست کارهای مؤثر می شناسم بدین ترتیب است:

 1. فهرستی از هر کاری که می خواهید انجام بدهید تهیه کنید.
 2. آنها را واقعبینانه مرور کنید. آیا می توانید همه آنها را یک روزه انجام بدهید یا باید چند مورد را به روز دیگری موکول کنید؟
 3. اگر فهرست تان بیش از حد پر شده است، کدام موارد را باید حذف کنید؟
 4. به دنبال راه هایی باشید که روزتان را روانتر کند. مثلاً شماره تلفن افرادی را که باید با آنها تماس بگیرید کنار اسمشان بنویسید تا وقت تان تلف نشود. ببینید چگونه می شود دو یا چند سفر درون شهری را یکی کرد.
 5. فهرست خود را دوباره بنویسید و مهمترین کارها را در رأس فهرست قرار دهید.

صبح روز بعد را زودتر آغاز کنید. بدین ترتیب اگر شرایط پیش بینی نشده ای پیش بیاید حداقل بخش مهمی از فهرست را انجام داده اید ( تا حالا چند بار از خود پرسیده اید «چقدر روزها کوتاه شده اند» یا «چقدر زمان زود میگذرد»؟)

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  9 + 9 =