برای فروش وقت صرف کنید

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

یک منطقه ی نفت خیز را تصور کنید. می دانید که در این منطقه، نفت هست ولی تا وقتی چاه نزنید چیزی معلوم نمی شود. برخی از چاه ها خشک خواهند بود، برخی چند قطره نفت دارند و برخی به چشمه نفت میرسند. وقتی به چشمه میرسید، نفت تا زمانی که پمپ ها کار کنند، بیرون خواهد جوشید.

یک منطقه ی نفت خیز را تصور کنید. میدانید که در این منطقه، نفت هست ولی تا وقتی چاه نزنید چیزی معلوم نمی شود. برخی از چاه ها خشک خواهند بود، برخی چند قطره نفت دارند و برخی به چشمه نفت میرسند. وقتی به چشمه میرسید، نفت تا زمانی که پمپ ها کار کنند، بیرون خواهد جوشید.

شما دانش، حمایت و ایده هایی را از آموزش ها، راهنماها، کنفرانس های تلفنی و جلسات شرکت و یا راهبران حامی خود کسب خواهید کرد ولی با تئوری نمی شود کسب و کاری را راه انداخت. فقط با تمرین می شود در مهارتها به استادی رسید. روش یادگیریِ نواختنِ گیتار…. نواختن گیتار است.

این حرفه، ساده است ولی راحت نیست. به همین دلیل پاداش افرادِ موفق، خیلی زیاد است. زمانِ عملی به کار خود اختصاص دهید تا نتایج از راه برسند.

با تمرین، کامل می شوید. وقتی دارید کار می کنید ببینید چه کاری فایده دارد و چه کاری نه، تنظیمات لازم را انجام داده و به کار ادامه دهید. اصلاحات کوچک روزانه، در گذر زمان منجر به اصلاحات چشمگیر میشوند.

تنها و بزرگترین عامل شکست مردم در کار فروشندگی این است که به اندازه کافی زمان صرف نمی کنند. آمارها نشان میدهند از چهل و چهار میلیون نفری که هم اکنون در این صنعت هستند، بسیارشان هفته ای فقط پنج ساعت را به این کار اختصاص می دهند. تعجبی هم ندارد که اغلب آنها به همه رویاهایشان نمیرسند.

امّا شما مثل آنها نیستید. شما میتوانید متفاوت باشید. هر روز، بدون استثناء و تا میتوانید کار کنید. آمارها نشان می دهند افرادی که به طور مستمر کار می کنند در برابر آنهایی که سرسری کار می کنند، به درآمدهای بسیار بالاتری میرسند. فهرست کارهای خود را روزانه تهیه کرده و پیوسته به آن عمل نمایید. برای کار خود از تلفن، اینترنت، فضای خانه، دفتر کار و اجتماع استفاده کنید. هرچه با افراد بیشتری مرتبط شوید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

کارتان را جدی بگیرید. زمان مشخصی را به کارتان اختصاص داده و نگذارید هیچکس و هیچ چیز، وقت شما را مختل کند. در این حرفه چون نباید ساعت بزنید، به این معنی نیست که کار راحتی است. اگر به وقت خود خیانت کنید، به خودتان خیانت کرده اید. اگر احساس کردید دارید توانتان را از دست می دهید، به اهدافی که در طول زمان مشخص کرده بودید فکر کنید تا به خودتان یادآوری نمایید که اصلاً برای چه دارید کار میکنید.

ساعت بدن هرکسی با دیگری فرق دارد ولی صبح، زمانی است که اکثر ما سر حال هستیم. مفیدترین زمان خود را صرف کارهای پرثمر کنید. هر روز را با ساعتِ انرژی شروع کرده و به وجه اصلی حرفه ی خود بپردازید یعنی تلفن زدن. وقتی بدانید که به مهمترین وظیفه خود رسیدگی کرده اید باقی روز را پرانرژی خواهید بود.

هر چه پیش آمد، از آنچه که باید برای دستیابی به اهدافتان انجام دهید دست نکشید. فعالیت، منجر به نتیجه شده و نتیجه، منجر به پاداش.

تعلل، سریع ترین راه رسیدن به شکست است. وقتی وظایف مهم را پشت گوش می اندازیم، آنها را فراموش نمی کنیم بلکه هر روز، بارِ آنها را به دوش می کشیم و روز که ادامه می یابد، این بار سنگین تر هم می شود. حتی یک بارِ سبک نیز بعد از یکی دو ساعت، سنگین می شود (سعی کنید یک لیوان آب را یک ساعت در دست نگه دارید تا ببینید چقدر زود بازوی شما درد می گیرد و خسته می شود). با انجام کارهای سختِ اول صبح، در ادامه روز، احساس سبکی خواهید کرد.

دقت کرده اید که آدمهای پرمشغله همیشه برای انجام کارهای مهم، بالاخره وقت پیدا می کنند؟ زیرا ارزش زیادی برای وقتشان قائلند و آنرا هدر نمی دهند. چند ترفند که شما را در بالا بردن راندمان وقتتان کمک می کند عبارتند از :

 • محیط کارتان را مرتب نگه دارید تا هر وقت خواستید تکه کاغذی را بیابید مجبور نشوید کوهی از کاغذ را بگردید.
 • همیشه تعدادی بسته شروع کار و بروشور معرفی کار داشته باشید.
 • برخی از کارهای وقتگیر را به خانواده موکول کنید. به آنها بگویید برای شریک شدن در سود شما باید در کارها شریک شوند.
 • یک زمانسنج کنار تلفن بگذارید. یاد بگیرید که وقتی تلفن شما زیاد طول کشید بگویید کاش میتوانستیم بیشتر گپ بزنیم ولی بهتر است برگردم سر کار یا میدانم که سرت شلوغ است، پس وقتت را نمیگیرم.
 • فهرست فعالیت های روزانه را شب قبل آماده کرده و شماره تلفن افرادی را که قرار است با آنها تماس بگیرید بنویسید که وقت تان تلف نشود. کارهای فهرست را مو به مو انجام دهید. برنامه های روزانه را با هم جور کنید تا مواردی مانند رفت و برگشت الکی، سفرهای مضاعف و کارهای وقت گیر پیش نیاید؛ مثلاً ارسالِ بسته ها، پستِ نامه و خریدها را در مسیر رسیدن به قرارهای تان انجام دهید.
 • به نوبت از ماشین خود و همسایه ها برای رساندن بچه ها به مدرسه یا باشگاه استفاده کنید.
 • مایحتاج کلی منزل را روی کاغذی نوشته و روی یخچال بچسبانید تا از مراجعه مکرر به فروشگاه خودداری کنید. خانواده را تشویق کنید که موارد مورد نیازشان را روی کاغذ بنویسند.
 • برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را ضبط کرده و هنگام تماشا، قسمت های غیر مهم از قبیل اسامی و تبلیغات را سریع جلو بزنید. با این کار، نصف زمان معمول برای تماشا وقت می گذارید.
 • نوشت افزار، خوار و بار و چیزهایی مانند اینها را به طور عمده بخرید.
 • پرداخت خودکار برای قبض هایتان درخواست کنید .
 • از فیلتر هرزنامه در ایمیل خود استفاده کنید.
 • وقتی فکر کردن و تصمیم گیری درمورد کاری تمام شد، انجامش بدهید.
 • از کاری به کار دیگر نپرید. اول کاری را که شروع کرده اید تمام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =