تبلیغ محصول در فروش

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مسیر شکست از جزییات ساخته می شود. بسیار دیده ام که مشتری، علاقه اش را در جریان یک فروش کسل کننده از دست داده یا همکاران احتمالی که در اثر شنیدن جزییات سخت طرح پاداش، دلسرد شده اند. فلسفه ی «ساده نگهش دار» را همیشه در کارتان به یاد داشته باشید. از روش فروش محصولات و معرفی فرصت کاریتان شروع کنید.

تبلیغ طولانی، مردم را تشویق به خرید کالاهای شما یا ورود به کار شما نمی کند. هرچه کمتر از کلمات استفاده کنید، وقت بیشتری دارید که برای چیزهای مهم تر صرف کنید. چیزهای مهم تر یعنی شناختن مشاور یا همکار احتمالی، یافتن آنچه واقعاً می خواهد و نشان دادن راهی برای تحقق آن.

آگهی های تلویزیونی به طور متوسط ۳۰ ثانیه طول می کشند. میدانید چرا؟ چون اگر همین قدر کوتاه باشند، مفید و مؤثر خواهند بود. اگر آگهی کوتاه تر باشد، برای رساندن پیام خود با مشکل روبه رو است و اگر بیشتر طول بکشد، بیننده کانال را عوض می کند.

حالا ببینیم چگونه شرکت های تبلیغاتی، تبلیغی را درست می کنند که در چنین زمان کوتاهی، اثر خود را می گذارد . شما هم از همین روش برای تبلیغ کار خود استفاده کنید: با تمرکز بر سادگی و تأثیرگذاری.

تصمیم بگیرید که چه میخواهید بگویید و با کلمات بازی کنید تا جادویی شوند. آنچه درون ذهنتان نگه میدارید مهم نیست، بلکه آنچه بروز می دهید و بیرون می ریزید مهم است. مگر اینکه با کسی حرف بزنید که گوش شنوا ندارد در اینصورت هرچه بگویید فایده ندارد زیرا او اصلاً گوش نخواهد داد.

وقتی زیادی درباره ی محصول توضیح می دهید به شعور مشتری توهین می کنید. اگر بخواهند بیشتر بدانند خودشان از شما خواهند پرسید و بهتر گوش خواهند داد زیرا برایشان جالب است. برنامه ریزان طرح مهمانی planners party میدانند که مهمانی هایی با فروش و قرار ملاقات زیاد همراه خواهند بود که هیجان انگیز، آموزنده و شاد باشند. اطلاعات زیادی، مهمانی را کسل کننده و ملال آور میکند.

دادن اطلاعات بیش از حد، تصمیم گیری همکاران احتمالی را خدشه دار میکند. بنابراین فرصت شما برای معرفی کارتان بر باد می رود.

اگر خودِ تبلیغ نتواند مردم را به کار شما علاقه مند کند، طولانی شدن زمان تبلیغ هم نمی تواند.

زمان معرفی کارتان را کوتاه کنید، بهتر است بیش از چهل دقیقه طول نکشد. یک سوم اول را به شناختن همکار احتمالی خود بگذرانید، یک سوم بعدی را دربارهی نکات کلیدی براساس آنچه از او یافته اید حرف بزنید. یک سوم آخر را به پاسخ دادن سوالات و تصمیم گیری اختصاص دهید: امضاء قرارداد، گذاشتن قرار دیگری برای حضور مثلاً همسرش، دادن مطالبی به او و گذاشتن قراری دیگر یا رفتن به سراغ نفر بعدی.

کلاً فرض کنید که همه، مشغله دارند. همیشه به مشتری احتمالی خود بگویید که قرار شما چقدر طول خواهد کشید. هرگز از زمان گفته شده فراتر نروید. مردم وقتی می بینند که شما به زمان و حریم آنها احترام می گذارید، احساس آرامش می کنند. افرادی که تمام وقت کار می کنند خوشحال می شوند که شما را در زمان ناهار یا هنگام بازگشت به خانه ملاقات کنند. البته همیشه می توانید ملاقات دومی را تعیین کنید.

همین انضباط را در مورد جلسات معارفه و سمینارها اعمال کنید. شخصاً به میهمانان خوش آمد گفته و از آنها به خاطر وقتی که گذاشته اند تشکر کنید. بسته شروع (استارتر کیت)، اطلاعات ثبت نام و نمونه محصولات را جایی قرار دهید که مهمانان ببینند، بخوانند و ورق بزنند.

قسمتهای معمول را به صورت کوتاه و انگیزشی برگزار کنید و بیشتر زمان را برای گفتگو بگذارید. هدر دادن زیادی وقت خودتان و مهمانان باعث میشود که در اولین فرصت از دست شما فرار کنند. صحبت های خود را درحالی که دارند فکر می کنند و وسوسه شده اند به اتمام برسانید… تا احتمال قرارداد بستن آنها بیشتر شود.

ای ساده نگه داشتن کارها به انضباط و تلاش نیاز است. بعداً ثمره ی تلاش های خود را به خوبی خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =