دومین عامل در ساخت کسب و کار موفق

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بگذارید دیوانه را تعریف کنیم: 

دیوانه: اسم شخصی که نسبت به موضوع مشخصی وسواس زیاد و علاقه ی غیرعادی دارد

بیایید معمولی را معنی کنیم:

معمولی:شخصی با صفت های مطابق با استاندارد یا نوع رایج،عادی

مردم معمولی به انتخابهای کارآفرینی شما (دیوانه ها)خرده می گیرند به امید این که دوباره برگردانندتان به جمع خودشان و احساس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند.

خب بله.آن ها شما راصدا می زنند: دیوانه . و این خوب است.

خب سالم دیوانه ها!خوش آمدید به نمایش دیوانه ها!

خبر خوب این که برای ملحق شدن به نمایش دیوانه ها لازم نیست شمشیر قورت دهید یا ازنفس های تان آتش بیرون بزند.(البته مگراین که شغل تان راه اندازی سیرک باشد.)

خبر بد این که دیوانه بودن می تواند اوایل دردناک باشد.

یکی از چیزهایی که معمولا با آن مواجه می شوید و قطعا دردناک است مقابله کردن مردم با شما است.چرا مردم با شما مقابله می کنند؟

به دو دلیل:

۱_شماباعث می شوید بد به نظر برسند.وقتی شما تصمیم می گیرید از این شرایط بیرون بیایید آن ها نیز باید همین کار را بکنند که شما می کنید ولی آن ها می ترسند،در نتیجه مسخره تان می کنند ، زور می زنند تا کاری کنند شما تسلیم شوید.

۲_به اندازه ی شما شجاع نیستند. آن ها نمی توانند امنیت شرکتی،یعنی پرداختی کارمندی و مزایای ضعیف اش را رها کنند.مردم بخاطر شجاعت تان آزارتان نمی دهند،خودشان را بخاطر بزدلی سرزنش می کنند. بقول گاندی:“روز اول نادیده تان می گیرند،بعد به شما می خندند بعد باشما مبارزه می کنند و در نهایت شمایید که برنده می شوید.

بقول گاندی:“روز اول نادیده تان می گیرند،بعد به شما می خندند بعد باشما مبارزه می کنند و در نهایت شمایید که برنده می شوید.“

دیوانگان موفق می شوند چون وارثان زمین اند.

با این پنج استراتژی ماهیت دیوانتان را بپذیرید:

۱_خودداری کنید از اینکه دوستتان داشته باشند.

اگر تا اندازه ای که می خواهید از نردبان موفقیت باال نرفته اید شاید به این خاطر است که می گویید نکند مردم از شما بدشان بیاید؟

موضوع را اینجوری بشنوید:اگر همه ی آدم های دورو برتان دوستتان دارند کار شاقی نکرده اید.

وقتی دیگر نخواهید مثل بقیه باشید آن ها هم از دوست داشتنتان دست می کشند.

۲_خنده دار شوید.

همان طور که گاندی گفت:مردم اول به آدم های انقالبی،موفق و خارق العاده و نمونه ها می خندند،بنابراین اگر به رویا،دیدگاه یا برنامه تان اعتقاد دارید نگذارید نیشخندها و انگشت هایی که نشان تان می دهند بترساندتان.

دوستان و خانواده تان به شما خندیده اند؟خودتان را یک دوست خوب فرض کنید نگاهی به لیست زیر بندازید این ها کسانی بوده اند که بقیه مسخره شان کرده اند:

مارتین لوترکینگ،بن هوگان،استیو جابز،ریچارد برانسون،آبراهام لینکن،برادران رایت،محمدعلی کلی،آلبرت انیشیتن،بیل گیتس و…

این لسیت ادامه دارد وقت اش رسیده خنده ی بقیه را با آغوش باز بپذیریم.اگر هیچ کس مسخره تان نمی کند و نمی خندد،پس شما هم هنوز ایده ی انقالبی و تغییردهنده ای ندارید یا می ترسید با دنیا مطرحش کنید.خب ما قرار است همه چیز را تغییر دهیم.

حواس تان به چیزی که گاندی گفت باشد،چون این شما هستید که آخر کار می خندید!

۳_موفقیت را تعریف کنید.

ما کلی از زندگی را دنبال موفقیت می رویم ولی مطمعن نیستیم به اندازه ی کافی وقت گذاشته باشیم تا ازخودمان بپرسیم ”موفقیت برای من یعنی چی؟“ تا حاال این سوال را ازخودتان پرسیده اید؟

واقعا جواب تان را روی کاغذ آورده اید؟

حدس میزنم جواب تان منفی است و شما تنها نیستید،متاسفانه اغلب ما حتی تا حاال این سوال را از خودمان نپرسیده ایم چه برسد به این که جواب هم داده باشیم.

دوست و آشنا را فراموش کنید،از خودتان بپرسید موفقیت برای من یعنی چی؟چی واقعا من را خوشحال می کند؟چه موقع رضایت بیش تر دارم؟

این سوال را از عمق وجودتان جواب دهید.

۴_احساستان را کنترل کنید.

نظرات بقیه چقدر برای تان مهم است؟در بیش تر مواقع کنترل کردن احساسات یعنی آن نظرات مهم نیستند.

کنترل احساسات فوری باعث ازبین رفتن اضطراب،نگرانی و ترس می شود.از نظر احساسی رهایی بخش است.ولی اثرش روی کسب و کارتان از این هم عمیق تر است.

۵_دوره ی نقاهت را کم کنید:

قرار است در قطار وحشت کارآفرینی شکست،عقب نشینی،ناامیدی و موانع را تجربه کنید کل این چیزها الزامی و بله دردناک است هستند.ولی دردشان مشکلی هم به وجود نمی آورد.

شما بارها شکست می خورید فرقش این است که چقدر طول می کشد برگردید به حالت قبلی.

آن قهوه را بگذار زمین!قهوه فقط برای نزدیکان است.اوه!حواس ات به من هست؟خوب است.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    9 + 1 =