رهایی از افسردگی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بی تردید همگان در بعضی لحظات زندگی، چنان افسرده شده اند که به اصطلاح دل و دماغ کار را از دست داده اند و یا اینکه ذهن و روان آنها برای پذیرش مسائلی در این حالت یاری شان نکرده است.

افسردگی خاطر، معمول توأم با ناهنجاری های رفتاری و فکری است کله در بیشتر مواقع برای شخص افسرده ناشناخته نیز هست. در مورد ناراحتی های جسمی و دماغی، اطباء مسئله یی بنام تغییر رژیم را پیشنهاد می کنند. بد نیست که ماهم برای درمان افسردگی یه یک نوع تغییر رژیم متوسل شویم.

زمانی که به افسردگی خاطر دچار می شوید بلافاصله در صدد یافتن دلیل آن نباشید و به آن فکر نکنید سعی کنید فکرتان را به مسائل دیگر، سوای آنچه باعث افسردگی شما شده، مشغول کنید و خود را به کاری سرگرم سازید که برایتان دلچسب است. هر چه این کار و فکر نشاط آورتر باشد نتیجه ی آن در مبارزه با آن حالت، سودمندتر است.

در زمان ابتلا به افسردگی، بی تأمل از محلی که در آن نشسته اید خارج شوید و بعد از تغییر محللل، سعی کنید به کارهای مفرح جسمی نظیر ورزشهای سبک بپردازید.

چنانچه این مسأله را امتحان کنید، خواهید دید که پس از چند لحظه چنان در بازی و ورزش مستغرق شده اید که نگرانی و افسردگی خود را از یاد برده ایدو هیجان ناشی از بازی و ورزش مجالی برای ادامه ی افسردگی تان باقی نگذاشته است.

باید توجه داشته باشیم که مغز نیز، چون سایر اندام های بدن، دچار خستگی می شود و بیشتر بر اثر همین خستگی است که افسردگی به انسان عارض می گردد. برای علاج مغز خسته هیچ چیز بهتر از قم زدن در هوای آزاد نیست. عوامل دیگری نظیر استفاده از نور خورشید، طبیعت زیبا و معاشرت با دوستان همدل نیز در بر طرف کردن خستگی مغزی موثر است.

افسردگی در حقیقت تحت شرایطی به علت برنامه های فکری نامناسب عارض می شود و اگر این شرایط نامناسب ازمیان برود و یا تغییر یابد، آن نیرویی که تحت نام افسردگی تا حال به زیان شما عمل می کرد با آرامش در جریانی قرار می گیرد که به نفع شماست و اگر در زمان افسردگی موارد نگران کننده ی بسیاری را در افق فکر خود می دیدید، حلال تمام آن موارد خود به خود به مناظر امید بخشی بدل می شوند که فکر کردن به آنها هم دلچسب است.

وقتی با ایجاد تغییر در شرایط موجودتان افسرد گی خود را رفع کردید، متوجه خواهید شد که دیگر آن آدم سابق که نگران و نومید بود نیستید و به علت تغییر و ضع نیرویی را درخود احساس خواهید کرد که شما را به انجام بسیاری از کار ها قادر خواهد ساخت.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    7 + 3 =