رویاپردازی در فروش

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

زندگی، پیمودن راهی نیست که دیگران پیش روی ما نهاده باشند. زندگی یعنی پیشگام بودن در کوره راههایی که زندگیِ خودْ خواسته ی ما را میسازند.

تنها محدودیتی که برای آنچه میتوانیم در زندگی داشته باشیم وجود دارد، محدودیت قوه ی تصور ماست. همه افراد کامیاب از یک رویا شروع میکنند. از دانشمندی که کشفِ پزشکی کرده و جان میلیونها نفر را نجات میدهد گرفته تا ورزشکاری که بر موانع غلبه کرده و رکورد جهانی را میشکند.

رویاپردازی ما را از بند تردیدها، شَک ها، پیشداوری منفی، تجربیات قبلی و توقع از دیگران آزاد کرده و حقیقتِ آنچه را در زندگی میخواهیم به ما می نمایاند. ظرفیت ما برای کسب و دستیابی، محدودیتی ندارد البته اگر جرأت کرده و رویاهای بزرگ داشته باشیم. وقت گذاشته و فکر کنید چه چیزی شما و آنهایی را که دوستشان دارید واقعاً شاد خواهد کرد. این شش سوال ساده را از خود بپرسید:

۱ -میخواهم چه شخصیتی بشوم؟

۲ -میخواهم چه کاری انجام بدهم؟

۳ -میخواهم چه چیزی را ببخشم؟

۴ -میخواهم چه چیزی را داشته باشم؟

۵ -میخواهم وقتم را چگونه صرف کنم؟

۶ -میخواهم وقتم را با چه افرادی بگذرانم؟

وقتی پاسخ این سوالها را بیابید، قدرت شگفت انگیزی بر آینده خود خواهید داشت. هرقدر که برای تصمیم گیری درمورد نحوه ی زندگی خود وقت صرف کنید، وقت تان به هدر نرفته زیرا آنگاه که بدانید چه چیزی برای شما مهمترین است، کوهها را جابه جا می کنید تا آنرا به دست بیاورید. رویاهای ملال آور در ذهن خود پرورش ندهید زیرا منجر به کارهای بزرگ و شاهکارهای شگفت انگیز نمی شوند.

فکر کنید واکنش شما به وقایع حساس چگونه است. بیندیشید که چگونه از اهداف دلخواه خود جلو می زنید. به فواصلی فکر کنید که برای حفاظت از خانواده و دوستان خود خواهید پیمود. هرچه هیجان بیشتری داشته باشید، انرژی بیشتری برای تحقق رویاهای تان ایجاد خواهید کرد. خیلی ها در دنیای ملال آور سیاه و سفید زندگی میکنند. خیلی ها اجازه میدهند که شک و تردید، رویاهایشان را نابود کنند. ولی شما نه. در دنیای رنگی زندگی کنید. درخشان فکر کنید، با رنگهای شاد، روشن و زنده.

اگر رویای فرستادن فرزندان تان به بهترین مدرسه ها را دارید، آنها را تصور کنید که از دروازه های مدرسه گذشته و در کلاسها شرکت میکنند. احساس افتخار خود را در هنگام فارغ التحصیلی آنها در میان همکلاسی هایشان تصور کنید.

اگر رویای داشتن یک خودرو نو را دارید، رنگش را تصور کنید، صدای موتورش را تصور کنید، بوی چرم نوی صندلی هایش را تصور کنید. مسافرت هایی را که با آن خواهید رفت و ماجراجویی هایی را که از آن لذت خواهید برد تصور کنید.

اگر رویای کمک به دیگران را دارید، تصور کنید که چه تفاوتی در زندگی آنها ایجاد خواهید کرد.

اگر رویای خانه ی جدیدی را دارید، در تصورات خود به تک تک اتاق هایش سر بزنید و حس کنید که با پای برهنه روی کف چوبی قدم میزنید و انگشتان پایتان را در پرز نرم فرش اتاقها فرو میبرید. رنگ دیوارها را تصور کنید. جزییات اسباب و اثاثیه خانه را تصور کنید. منظره بیرون را از پنجره اتاقها تماشا کنید.

اگر رویای جهانگردی دارید، به مناظر، صداها و مزه هایی که در طول سفر تجربه خواهید کرد فکر کنید.

الآن زمانِ به زنجیر کشیدن قوه ی تخیل نیست. قوهی تخیل خود را آزاد کنید و بگذارید که پرواز کند و اوج بگیرد.

اگر فروشندگی را به عنوان ابزاری برای رسیدن به رویاهایتان انتخاب کرده اید، انتخاب تان عالیست. سفر پرماجرایی در مسیر آینده ای که تصور کرده اید خواهید داشت. بیشک در راه رسیدن به جایی که میخواهید بروید و البته شایستگیش را دارید، با موانعی مواجه خواهید شد. هرچه باشد، اینجا سیاره واقعیت هاست. دانستن چرایی یا دلیل کاری که انجام میدهید بسیار مهمتر از چگونگی انجام آن است. وقتی بدانید برای چه کار میکنید، هرچه در طول مسیر پیش بیاید، شور و اشتیاقتان شما را به پیش خواهد راند.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    9 + 5 =