زندگی نامه برت گیبسون

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اگر چه برت گیبسون فرد بینظیری نیست، ولی مطمئناً با افراد عادی تفاوت دارد.

وی در ١٠ سالگی کسب و کار خود یعنی فروش و نصب تلفن را به عنوان یک سرگرمی آغاز کرد. با وجود اینکه معلم کلاس پنجم علاقه به الکترونیک را در او ایجاد کرد، ولی برت خودش معلم اصلی خودش بود. برت کسب و کار خود را ادامه داد تا آن که در سن ١۵ سالگی تصمیم گرفت وارد سیستمهای تلفنی تجاری شود.

در آن زمان در شهر محل سکونت او قانونی برای ارائه مجوز نصب تلفن وضع شده بود که مطابق آن افراد متقاضی میبایست حداقل ١٨ سال سن داشته و از ۵ سال تجربه در این زمینه برخوردار بودند.

برت پس از آگاهی از این قانون گفت: “من هرگز تسلیم نمیشوم” و برای کسب مجوز اقدام کرد، ولی به دلیل کم بودن سنش به او مجوز داده نشد.

اینجا بود که او طولانیترین نبرد زندگی خود را آغاز کرد و روزنامه های محلی نیز برای دفاع از او میانجیگری خود را آغاز کردند تا اینکه قانون محدودیت سنی برای کسب مجوز لغو شد (و احتمال میرفت که شرط ۵ سال تجربه نیز بزودی حذف شود که البته این مورد در کار برت مانعی ایجاد نکرد).

برت خود را یک فرد مصمم، بااراده، نوآور و زیرک میداند و موفقیت کسب و کار او نیز مؤید این ویژگیهای اوست. شرکت او هم اکنون بیش از ٢۵٠ سیستم تلفنی تجاری را نصب و خدمات مورد نیاز را ارائه میدهد و اکثر این سیستمها در سازمانهای بزرگ نصب شده اند.

او ٧ کارمند تماموقت را استخدام کرده است. اگر چه برت این کار را به تنهایی یاد گرفت، اما فروشندگان تلفن نیز از نظر رشد، بازکردن حساب و ایجاد اعتبار او را یاری کردند.

به علاوه والدین او نیز از وی حمایت میکردند و اتاق بازرگانی نیز با ارائه مشاوره در زمینه راهاندازی شرکت و تبلیغ برای آن وی را یاری نمودند.

برت اکنون ١٧ سال دارد و دانشجوی سال آخر برنامه آموزش بازاریابی دبیرستان ویگوی شمالی میباشد. وی در این برنامه با زبان کسب و کار و مهارت های اجرایی و مدیریتی لازم آشنا میشود.

وی میگوید: “من فکر میکنم که این دوره آموزشی اصطلاحات تجاری مفیدی را به من آموخته است و موجب شده که فعالیتهای تجاری من استاندارد باشند.” برت از اینکه در حوزهای موفق شده که اکثراً در آن شکست میخورند احساس غرور میکند. به نظر او خلاق ترین بعد کسب و کارش به پیچیدگی صنعت ارتباطات برمیگردد و اکثر شرکتهای مرتبط به همین دلیل نمیتوانند خودشان این کار را انجام دهند و در نتیجه نصب سیستمهای تلفنی خود را به شرکتهای دیگر واگذار میکنند، اما از خدمات رسانی آنها راضی نیستند.

وی این افراد را هدف قرار میدهد؛ افرادی که مبالغ زیادی را برای استفاده از خدمات چنین شرکتهایی پرداخت میکنند، در حالی که میتوانند یک سیستم تلفنی را خریداری نمایند و هزینه آن را طی یک یا دو سال پرداخت کنند. شرکت برت هم اکنون ایندیانا و ایالات اطراف آن را تحت پوشش دارد. بـرت قصـد دارد کـار خـود را گسـترش داده و عـلاوه بـر خدمـات تلفنـی، خدمات تلفن همراه را نیز ارائه دهد.

وی میگوید: “من دوست دارم تنها شرکت ارتباطات تلفنی در منطقه را داشته باشم و تا این هدف چیزی نمانده است.” این شرکت امروزه آنقدر توسعه یافته که تجهیزات تلفنی را در سرتاسر کشور توزیع میکند.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    6 + 6 =