کارآفرینی چه تأثیری بر سبک زندگی افراد دارد؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ارزشهای شما اصولی هستند که شما را در مسیر زند گی هدایت می کنند . به عبارت دیگر،ارزشها سبک زندگی انسانها را شکل می دهند . از طرفی داشتن یک کسب و کار کوچک سبک زندگی خاصی را می طلبد که ممکن است با ارزشهای شما تضاد داشته باشد . تضاد بین ارزشهازمانی اتفاق می افتد که شما کاری را انجام دهید که به درستی آن اعتقاد ندارید.

به عنوان مثال، اکثر کارآفرینان بین ۵٠ تا ٧٠ ساعت در هفته کار میکنند. اما ممکن است شما دوست نداشته باشید بیشتر از ۴٠ ساعت در هفته کار کنید. بنابراین اگر شما کارآفرین شوید و ۵٠ تا ٧٠ ساعت در هفته کار کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید و با خود بگویید که چرا زندگی مثل گذشته نیست. از طرفی اگر ۴٠ ساعت در هفته کار کنید ممکن است کسب و کار شما موفقیتآمیز نباشد. این نوعی تضاد ارزشی است. یا فرض کنید شما فردی هستید که اعتقاد دارید جمعه ها باید استراحت کنید و یا در کنار خانواده باشید. اما از طرفی مشتریان شما به گونه ای هستند که شما برای دسترسی به آنها ناچار هستید جمعهها نیز کار کنید. بدین ترتیب بین ارزشهای شما تضاد ایجاد میشود. اگر شما قبل از کارآفرین شدن نتوانید ارزشهای خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید، ممکن است بعدها با مسئله تضاد ارزشها روبرو شوید. برای جلوگیری از چنین مشکلی باید تمایلات خود را در مورد سبک زندگی با دقت مورد بررسی قرار دهید.

چه نوع سبک زندگی را میپسندید؟

شما روزانه با توجه به ارزشهایی که به آنها اعتقاد دارید، گزینه های گوناگونی را انتخاب میکنید. فعالیتهایی که دوست دارید انجام دهید همان انتخاب های شما در مورد سبک زندگی هستند. اما بعضاً ناچار میشوید کارهایی را انجام دهید که دوست ندارید و دلیل این کار، نیازهای شما است.

به عنوان مثال، ممکن است اصلاً دوست نداشته باشید که کار کنید. اما از آنجا که کار برای تأمین مایحتاج زندگی نظیر خوراک و پوشاک ضروری است، چاره ای جز کار کردن ندارید. بدین ترتیب بزرگترین چالش شما این است که بین نیازها و علائق خود تعادل برقرار نمایید.

در اکثر مواقع برقراری این تعادل نیاز به تفکر ندارد و کافی است کارهای خود را به ترتیب اهمیت اولویت بندی کرده و انجام دهید، چرا که امکان ندارد کسی بتواند تمام علائق خود را ارضا کند.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 + 2 =