مسئولیت پذیری در فروش

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هرقدر هم که شرکت شما، محصولاتتان یا طرح پاداشتان خوب باشد، موفقیت شما کاملاً به خودتان بستگی دارد؛ ۱۰۰ درصد.

تنها کسی که میتواند تضمین کند شما به اهدافتان خواهید رسید یا نه، صاحب اهداف است یعنی خودتان. از روز اول شما مؤسس، رئیس و مدیر عامل حرفه ی خودتان هستید.

شاید حرف I یعنی من در کلمه team یعنی گروه وجود نداشته باشد ولی در کلمه win به معنی بُرد دیده میشود. وقتی واقعاً مهار زندگی تان را خودتان به دست بگیرید، هیچ چیزی مانع شما نخواهد بود.

وقتی مسئولیت را خودتان به عهده می گیرید در برابر عملکرد دیگران، آسیب پذیر نیستید و آزادید تا روی کارهایی که شما را در رسیدن به هدف تان یاری میدهند تمرکز کنید.

خب، وقتی همه چیز خوب پیش می رود، این کار آسان است. ولی وقتی کارها طبق نقشه پیش نمی رود چه؟ آیا قدرت و شهامت آنرا دارید که مسئولیت شرایط خوب و بد را به عهده بگیرید؟

به قطارتان فکر کنید. قطار بدون راننده، به هیچ جا نخواهد رسید. بدون راننده ای که مقصد درست را میداند، بیشک از مسیر اشتباه و مقصد نامناسب سر در خواهید آورد. نمی توانید قطارتان را از روی صندلی یکی از واگن ها هدایت کنید . باید جلو بنشینید درحالی که دستتان محکم به فرمان قطار است.

زندگی، کامل نیست و عاقلانه نیست که فکر کنید همه چیز همیشه بر وفق مراد شما خواهد بود.

خیلی راحت است که وقتی کسب و کارتان متلاطم می شود، انگشت توبیخ و اتهام به شرکت، حامی و یا گروه خود نشان داده یا حرف از بد شانسی بزنید. فقط بدانید وقتی این حرف را می زنید دستتان را از روی فرمان برداشته اید. هنگامی که مشکلات از راه میرسند یا استراتژی شما طبق نقشه پیش نمی رود، فرصتی پیش آمده است تا قویتر شده و مهارتهای جدیدی را در خود رشد دهید – مهارتهایی که میتوانید به افراد گروه تان انتقال دهید تا آنها نیز در شرایط دشوار یا مشابه استفاده کنند.

نگذارید اثرات بیرونی، شما را از خط خارج کنند. فقط شما میتوانید کارتان را در میان فراز و فرودها و اشک ها و شادی ها به پیش برانید. شاید بگویید مسائلی دارم که باید به آنها هم رسیدگی کنم ولی شما هدفی تعیین کرده اید و به خودتان مدیونید که هر چه در توان دارید انجام دهید تا به آن هدف برسید، بدون توجه به آنچه در طول مسیر پیش می آید. رویاهای بزرگ، ارزش فداکاری های بزرگ را دارند.

ماجراجوییِ بدون غافلگیری وجود ندارد. فرصت یادگیری و رشد جاییست که بر موانع غلبه نموده اید و فکر می کنید که تمام شده اند ولی ناگهان موانع دیگری سر راهتان سبز میشوند.

شهامت زیاد داشته باشید و تصمیمات بزرگ بگیرید، دست به کار شوید، نتایج اعمال خود را بررسی کنید و تصمیمات بهتری بگیرید. تصمیم، اجرا، بررسی؛ تصمیم، اجرا، بررسی و همین روند را ادامه دهید.

وقتی بپذیرید که «اگر چیزی بخواهد وجود داشته باشد، به من بستگی دارد» قدرت و مهارت حیرت انگیزی بر آینده خود به دست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =