موانع موفقیت

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

هر چند موانع موجود بین شما و هدف تان بزرگ به نظر بیاید، باز هم بدانید که نکوهش حاصل از شکست در راه رسیدن به آن هدف در اصل متوجه به خودتان می گردد.

افراد دیگری نیز بوده اند که از چنین موانعی گذشته اند و با موفقیت کامل به سر منزل مقصود رسیده اند. اگر دست تان می رسد موانع را از معبر دیگران بردارید یا لاقل راهی را به آنان نشان دهید که دچار مشکل نشوند. حتی اگر می توانید آنان را تا فاصله یی کوتاه همراهی کنید تا به ادامه راه دلگرم شوند.

اما هرگز قصور و عدم موفقیت خود را به عوامل گوناگون، شرایط و محیط نسبت ندهید، طبیعت، محیط لازم را برای خود فراهم می آورد و بر شرایط مستولی می گردد. تمام این نکات و موارد به میزان نیروی روحی شما بستگی دارد.

شما قوی هستید و مالک اعضای خویش. شما به سهولت می توانید از کوه مشکلاتی که بین شما و موفقیت حائل است صعود کنید وهم چنان به سوی هدف بتازید و برای کسب موفقیت بیش از پیش قوی باشید.

اما بدانید که همیشه در پشت سرتان کسانی در حرکت اند : مردی لنگان که یک پا ندارد بار خود را لحظه یی به زمین می گذارد. برای اینان هفته ها، ماه ها و سالها تلاش لازم است تا بتوانند از صخره ایی که شما در عرض چند ساعت عبور کرده اید بگذرند.

بنا براین بجا و عاقلانه است که دیگر قوی مردان روحیه ایی قوی تر، آماده تر، صدیق تر و عزمی راسخ تر هستند در زندگی بیش از سایرین به موفقیت می رسند.

اما موانعی در راه وجود دارند که جایشان در میان راه نیست. این موانع سبب می شوند تا صد ها مسافری که نه پای رفتن دارند، نه چشم دیدن ، نه توان ایستادن به کنار راه بیفتند و هلاک شوند.

بر شما است که این موانع را بردارید و راه را برای مسافران دیگر نیز هموار و ایمن سازید. هرگز در کنار جاده ها منشینید و مگویید که وجود مشکلات، باعث تاخیر شما در رسیدن به هدفتان شده است، ابراز این نکته در وافع به صورت زشتی، اقرار به ضعف است.

برای نیل به هدف، بر پیکر نحیف دیگر مسافران درمانده بی اعتنا پا مگذارید و آنگاه به آنانی که از شما عقب تر مانده اند به نخوت مگویید: هر کس که بخواهد و سعی کند می تواند از صخره ها و موانع عبور کند، من سعی کردم و موفق شلدم! با این گفته به دیگران اعلام می کنید که فردی هستید خودخواه و جدا از آنان!

تردیدی نیست که افراد معلول، نابینا و ناتوان نیز با وجود صخره های صعب العبور می توانستند به سر منزل مقصود برسند به شرطی که جرقه ایی در درونشان جان می گرفت و از نیرویی که خداوند در وجود آنها به ودیعه گذاشته است آگاه می شدند. آنها می توانستند تحت هر شرایطی به هر چیزی که هدفشان باشد دست یابند.

اما همواره هزاران زائر مشتاق و خسته و در مانده، محنت فراوان و رنج سفر را برای رسیدن به هدف به جان می خرند. با این همه، آنان هنوز به آن درجه از کمال و درک نرسیده اند تا عطیه ایی را که خداوند در دلشان قرار داده است، باز شناسند.

اگر به چنین مسافرانی، محدودیت هایی ناروا و غیر منصفانه تحمیل شده است، به آن موارد رسیدگی کنید و با هر چه در توان دارید بکوشید تا بی عدالتی ها ریشه کن شوند.

اما به دلیل محدودیت ها و وجود موانع هرگز در انتظار کسب موفقیت فردی نباشید.

برای تسلط و احاطه به هر چیز و همه چیز، به قدرت خدا دادی خویش کامل ایمان داشته باشید. همواره خود را چنان بپندارید که به یاری خداوند، از عهده ی انجام دادن کارها و وظایف عظیم و معجزه وار نیز بر می آیید.

آنقدر مجدانه موفقیت را آرزو کنید که آهن ربا آهن را می رباید. در ضمیر خود نا صواب ها را اصلاح کنید و به صورت صواب در آورید اما هرگز، حتی برای یک لحظه نیز، باور مدارید که فقدان امکانات حاضر و آماره باعث شکست شما خواهد شد زیرا این خود شما هستید که باید امکانات را به وجود آورید و موانع را از میان بردارید.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    3 + 4 =