نظارت دقیق در فروش

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

درصد بالایی از افرادی که جذب فروش مستقیم می شوند، کارآفرینانی هستند که واقعاً دوست دارند خودشان زمان، محل و چگونگی انجامِ کار مورد علاقه شان را انتخاب کنند و می خواهند روی چیزی که به دست میآورند کنترل داشته باشند. اینان «چراغهای روشنی » هستند که انرژی، هیجان و شادی را به کار می افزاید. آنها مهارتهای انسانیِ شگفت آوری دارند و به راحتی قرارهای ملاقاتِ متعدد گذاشته، خوب می فروشند و افراد زیادی را جذب می کنند.

آتشِ شور و هیجان آنان خیلی زود به کارشان سرایت می کند ولی باید گفت که آتشِ اغلب این کارآفرینان پیش از آنکه به موفقیت نائل شوند، خاموش می شود. چرا؟ زیرا مهارتهای لازم را برای انجامِ دراز مدت این حرفه ندارند.

برای کسب پاداشهای بزرگ، آدم باید هم شروع کند و هم بماند. جذب مشتری و برگزاری معارفه، یک چیز است و نگه داشتن همکاران، یک چیز دیگر. کسب و کارهای بزرگ روی یک پایه ی استوار رشد می کند: پیگیر مشتری خود باشید تا مرتباً از شما خرید کند و گروهتان را حمایت کنید تا بمانند.

هرچقدر هم سخت کار کنید، حفظ روابط، همیشه از بازسازی آن راحت تر است. اگر در چرخه ی بی امانِ یافتن، از دست دادن و اجبار به یافتن افراد بیشتر بیافتید، خیلی زود از پای در خواهید آمد. تنها راه اطمینان از اینکه دارید به مشتریان خود، خدماتی را که قول داده اید ارائه می دهید این است که یک سیستم ساده طراحی کنید که در یک نگاه، متوجه شوید چه کسی به پیگیری نیاز دارد.

مردم، جایی می مانند که احساس کنند به آنها نیاز است و از آنها قدردانی می شود و همچنین جایی که برایشان فایده و نتایجی داشته باشد.

بهترین روش مدیریت کارتان، «مدیریت غیر غافلگیرانه» است. در دوره ی مثلاً یک ماهه، بررسی کنید چه افرادی اوج گرفته و چه افرادی سقوط می کنند. وقتی بفهمید که نتایجِ شما از کجا نشأت می گیرند، می دانید که تمرکزتان را باید به کجا معطوف کنید.

نظارت کردن فقط محدود به اعداد و ارقام نیست. بلکه داشتن یک روش کنشگرایانه در ارتباط با کارتان هم مهم است. مثلاً مطالعه ی اخبار شرکت تا مطمئن شوید که شما و گروهتان، مراسم و اتفاق های مهم را از دست نمی دهید و همچنین تا بتوانید تلاشهایتان را با فعالیت های شرکتِ شریکتان، هماهنگ کنید. این نظارت در پرداختِ به موقع مالیات شما نیز مؤثر است. وقتی کارتان را در خانه انجام می دهید می توانید هزینه های کاری شامل اجاره، لوازم و هزینه های نگهداری را کاهش دهید.

کارتان را جدّی بگیرید. نظارت و مدیریت کارتان از همان ابتدا باعث می شود که هیچ فرصتی را در اثر غفلت و کم توجهی از دست ندهید.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    4 + 6 =