نقش تمرکز در موفقیت

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تمرکز افکار، کسی که این هنر مهم را فرا می گیرد، هرگز دچار فراموش کردن مکرر وظایف کوچک و بزرگ نمی گردد. کسی که به جای تمرکز دادن نیروی افکارش را بر مسیر های ناشایسته جولن می دهد، خود ودیگران را با فراموش کردن، جابه جا کردن های اشتباهی و گم کردن ها به طور مداوم در حالتی از آزرده گی خاطر قرار می دهد. ارتکاب این سه گناه کوچک زندگی روزمره را کسل کننده و زیان بار می سازد.

تحصیل تمرکز، برای ذهنی شکل گرفته که همواره با پراکندگی افکار رشد کرده است، امری بسیار مشکل
می نماید.

مادری عاقل است که به فرزند خویش بیاموزد که قبل از اتمام یک کار به کار دیگری مبادرت نورزد زیرا این مورد اولین مرحله تمرکز محسوب می گردد.

پرنتیس مالفور به ما می گوید : تمام قوای ذهنمان را ، برای هرکاری که انجام می دهیم، به کار بگیریم، حتی اگر این کار صرفا بستن بند کفشمان باشد، در حین انجام این عمل به کاری دیگر نیندیشیم تا گره زدن بند کفشمان کامل صورت گیرد. آنگاه وقتی به انجام وظیفه ایی دیگر همت می گماریم، بایستی مطلقا بستن بند کفشمان را فراموش کنیم.

درس دیگری که او در مورد تمرکز افکار به ما می دهد تکرار مداوم واژه برای تاثیر گذاشتن بر ذهن است

تلقین روزانه عبارت (افکار متمرکز است) باز ما را در کسب این کیفیت مهم بیشتر یاری می کند.

چون افراد زیادی در اطراف ما نیستند که این خصلت را به دست آورده باشند، دانشجوی فلسفه اولی بایستی بیاموزد که با نگرانی های زندگی به گونه ایی متین و موقر برخورد کند. او بایستی باور های دینی خود را در همه حال، حتی در اتاق خواب و دفتر کارش نیز همراه داشته باشد و وقتی دکمه سر دست هایش را گم می کند، یا اتومبیلش را در اختیار ندارد یا اینکه پادو دفترش بسته ایی را به آدرسی اشتباه تحویل می دهد، به طور کلی اعتقاد خویش را فراموش نکند.

ساختن شخصیت مستلزم مراقبت دائمی از خودمان است. رشد معنوی ما در انجام فرایض مذهبی دریک روز نیست، بلکه انجام آن در کلیه ی روز هاست.

مدیر سایت نوشته شده توسط:

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    5 + 2 =