چرخ را دوباره اختراع نکن

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

با اینکه شما ۱۰۰ ٪مسئول نتایج و پیامدهای زندگی تان هستید ولی شرکتی را به عنوان شریک کاری انتخاب کرده اید.

دلیلتان هرچه باشد – عاشق محصولات شده اید، از طرح پاداش خوشتان آمده یا کسی یک فرصت عالی به شما پیشنهاد داده – حالا شراکت قدرتمندی با شرکت خود دارید.

آینده شما و شرکتِ شریک شما با یکدیگر گره خورده است. هرچه شما موفقتر باشید، شرکت شما موفقتر خواهد بود. شرکت، موفقیت شما را میخواهد.

خیلی مهم است که هر دو طرف، ارتباط خوبی را شکل داده و حفظ کنند. ارتباطی برمبنای درک متقابل، اعتماد، احترام و وفاداری.

فرهنگ، محصولات، طرح پاداش، سابقه و الگوهای انسانی هر شرکت، منحصر به خودش است.

شاید از هر کاری که شرکتِ شریکتان میکند خوشتان نیاید. یادتان باشد که شرکت، با تعداد زیادی مشاور دیگر مانند شما شریک است که هر کدام، اهداف و شرایط مختلفی دارند. منطقی نیست که توقع داشته باشید هر کاری که شرکت می کند در راستای نیازهای خاص شما باشد.

مانند هر حرفه ی دیگری، اشتباهات گهگاه رخ می دهند. اشتباهات، عمدی نیستند (احتمالاً شما هم خطا کرده و خواهید کرد). به انتخاب خود ایمان داشته باشید. لغزشها، مأیوس کننده هستند ولی تا آخر دنیا دوام نمی آورند مگر اینکه خودتان بخواهید چنین بشود.

مثلاً تمام شدن ناگهانی یک محصول محبوب، دردسرساز است ولی همچنین فرصتی فراهم می کند که فروش زیادِ این محصول را در بوق و کرنا کرده و به مشتریان خود بگویید که دفعه بعد، یکی بیشتر بخرند یا به محض اعلام موجودی آن کالا در انبار، سریعتر اقدام به خرید کنند . همیشه در نظر داشته باشید که وقتی تبلیغ محصولاتِ محبوب و یا جدید شروع می شود، غالباً حجم فروش شرکت از پیش بینی ها فراتر می رود.

با کسی که شما را جذب شرکت کرده است (حامی خود) و افراد بالاتر که او را جذب کرده اند ارتباط خوبی برقرار کنید. آنها دانش و تجربه ی ارزشمندی دارند که از طریق تعلیم و آموزش با شما درمیان خواهند گذاشت. آنها موفقیت شما را میخواهند . هرچه شما موفق تر باشید، آنها موفق تر خواهند بود. بیاموزید که تفاوتها را بپذیرید و قضاوت نکنید تا بتوانید ارتباط خوبی با شخصیت های گوناگون برقرار کنید.

از همه مهمتر، سعی نکنید چرخ را دوبار اختراع کنید. با سیستم شرکتِ شریک خود خو بگیرید. برای افراد قبل از شما مفید بوده پس به درد شما هم میخورد. آنرا بیاموزید، از آن پیروی کنید و با مثال و تمرین، آنرا تکثیر نمایید.

وقتتان را برای تولید منابع جدید هدر ندهید. نوابغی در شرکت یا در بین راهبران شرکت شما هستند که این کار را برایتان انجام میدهند -آن هم معمولاً به طور رایگان!

هرچه وقتتان را بیشتر در خط مقدم کارتان صرف کنید رتبه ها را با سرعتی بیشتری پشت سر خواهید گذاشت. خط مقدم یعنی بازاریابی محصولات و معرفی فرصت کاری تان با روش فرد به فرد، چهره به چهره، با تلفن و یا ایمیل. فعالیت هایی که منجر به جذب افراد جدید، قرار ملاقات گذاشتن یا فروش محصولات نمی شوند، وقت تلف کردن هستند.

کار شما اجرای سیستم است نه اختراع آن.

کسب و کار خود را یک قطار فرض کنید. شما قطارتان را به سوی مقصد خاصی میرانید. شرکتِ شریک شما، خط راهآهن را کشیده و دیگران نیز قبلاً از همین خط عبور کرده اند. ولی شما راننده قطار هستید و انگیزه شما ایمان به خودتان، محصولات تان و فرصت کاریتان است.

ایستگاههایی که در طول مسیر میبینید، نشانه های میان راه شما هستند که با دیدن آنها، پیشرفتهای خود را جشن گرفته و گام بعدی را در سفر برمیدارید. شما کار فروش را شروع کرده اید تا درآمدی عالی و همچنین یک زندگی عالی برای خود بسازید. یادتان باشد که جشن بگیرید زیرا جشن گرفتنِ پیشرفتها در سفر، بخشی از لذت موفقیت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =